Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přerov n.L

13. 12. 2007

Přerov n.L

Přerov je malá vesnička ve Středočeském kraji v Polabí. Tato vesnice má asi 1000 obyvatel. Přijet sem můžete buď autobusem, nebo vlastními prostředky. Jestliže přijedete autobusem, vystoupíte u historického skanzenu.

Ve skanzenu můžete vidět život v 19.-20. st. O kousek dále spatříme krásný renezanční zámek, který však není přístupný. Okolo zámku projdeme zahradou a přes potok, kde je muzeum Moto a Velo přejdeme silnici a půjdeme podél chovného rybníka. Po pravé straně je městečko, kde můžeme spatřit Obecní úřad a o podál přerovské skleníky.

Projedem kolem kostela a dál po chodníku k cukrárně. Hned vedle cukrárny je samoobsluha. Na protějsí straně silnice uvidíme naši úžasnou školu. Půjdeme kolem silnice a dojeme na kocandu, kde teče strouha. Odbočíme z Kocandy a půjdeme po betonce, osvětlené silnici mezi poli a dojdeme ke hřišti. O kousek dál je řeka Labe, ke které vede polní cesta.

 Ale pokud si nechcete zaplavat, půjdeme zpátky. Myslím, že už můžete přijet sami do naší malebné a zajímavé vesničky. Snad trefíte, a doufám, že se vám tu bude líbit.

autor: Lukáš Koutský, 9. ročník